TURÇEP basın turuna başladı

Reklam
TURÇEP basın turuna başladı
15 Şubat 2018 12:37
2322 Okunma

Çaldağı’nda madenle ilgili yapılacak bilirkişi keşfine yönelik çalışmaları anlattılar.

TURÇEP basın turuna başladı

ÇALDAĞI'NDA madenle ilgili yapılacak bilirkişi keşfine yönelik çalışmalarını sürdüren TURÇEP, odalar ve siyasi partilerle görüşmelerinin ardından Turgutlu’daki basın bürolarını ziyaret ederek 19 Şubat’taki keşif gününde tüm Kasabalıların Çaldağı’nda bulunmalarını istedi.

Yankı ve Turgutlu Postası Gazetesi’nin yayınladığı büroya gelen TURÇEP yöneticileri Perihan Oğultekin, Zeynel Yaşar, Ramazan Soğukpınar ve Metin Sert, Çaldağı ile ilgili yaşanan süreci  anlattılar.

 "Madenin hiç kimse tarafından istenmediğini ve kapatılmasının istendiğini" belirten TURÇEP, “Bu madeni ne pahasına olursa olsun çalıştırmayacağız.19 Şubat’taki keşif gününde de bu tavrımızı açıkça ortaya koyarak, bilirkişi ve hakime ÇED raporunun iptal edilmesi ve madenin kapatılmasını istediğimizi söyleyeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız görüşmelerde de hem odaların hem de siyasi partilerin görüşleri ile vatandaşlarımızın görüşleri bu yönde. Bu oda ve partileri temsil eden bir platform olarak 19 Şubat keşif gününe de bu şekilde hazırlanıyoruz." dedi.

'Turgutlu’yu, doğayı seven herkesin bu taşın altına elini koymalı' diyen Doğan Çizmeci: "Gelecekte doğal bir facianın yaşanmaması için çevreyi yok edecek projelerin desteklenmemesi gerekiyor. Her şey para değil ki yarın çocuklarımıza ne diyeceğiz?" dedi. Gonca ÖZKAN FİDANCI

Kaynak: Nurullah Çankaya

YORUM YAP


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Masa Üstü Sürüme Geç